شرکت فنی مهندسی سامان

امروز یکشنبه 12 آذر 1402
ساعت 20:15
 

 چرا هوشمند سازی منزل مسکونی نیاز است؟ایده‌ی داشتن یک خانه هوشمند به قرن‌ها پیش برمی‌گردد. به طوری که می‌توان گفت بشر از زمانی که پا به این دنیا گذاشته، به فکر یک زندگی راحت بوده. او برای این راحتی تلاش‌های زیادی انجام داد تا اینکه گوشی هوشمند را اختراع کرد. از آن پس، دنیا در حال تحولات شگرفی است که خودمان هم از شنیدنشان انگشت به دهان می‌مانیم.
فناوری خانه هوشمند یا خانه‌ی خودکار، راحتی، آسودگی خاطر و بهره‌وری انرژی را از طریق کنترل لوازم با یک برنامه‌ی هوشمند در گوشی هوشمند یا سایر دستگاه‌های قابل اتصال به اینترنت برای صاحبین مشاغل و یا اهالی خانه به ارمغان می‌آورد. به این طریق که داده‌های مصرف مشتری بین لوازم منزل به اشتراک گذاشته شده و کارها به دلخواه مشتری به صورت خودکار درمی‌آیند.

خانه هوشمند چیست؟

وقتی از خانه هوشمند حرف می‌زنیم منظورمان ابزار یا ربات‌های کاملاً جدید و فوق پیشرفته نیست. گاهی هوشمند کردن خانه فقط به معنی عوض کردن ابزار و لوازم خانه با انواع قابل اتصال به اینترنت یا خودکار آن‌ها است. (مثل کلیدها و لامپ‌ها، ترموستات‌ها و سیستم‌های ایمنی هوشمند)
در خانه هوشمند تمامی وسایل هوشمند موجود در آن از طریق اینترنت یا تلفن و پیامک (sms) با یکدیگر در ارتباط و تحت کنترل ساکنین خانه، حتی از راه دور هستند.

مزایای اجرای هوشمند سازی منزل مسکونیخلق سناریوهای نامحدود و دلخواه و طراح کلیه اتفاقاتی که از سیسـتم خانه هوشمند منزلتان انتـظار دارید
امـکان ایجـاد سنـاریوهای متفـاوت روشنایی به صورت پیش تنظیم به منظور زیـبایی بخشـیدن هرچه بیشـتر و ارائه نور مناسـب جهـت زمان‌هایی خـاص همچـون خوابیدن، خـروج از خـانه، زمان مطالعه، صرف غذا، مشاهده تلویزیون و ورود مهمان و …
امکان روشن و خاموش نمودن روشنایی‌ها و وسایل برقی با استفاده از کلیدهای هوشمند در خانه هوشمند
قابلیت کم نور و پر نور کردن تمامی روشنایی‌ها
قابلیت کنترل سیستم‌های تهویه مطبوع و سرمایش و گرمایش و پرده‌های برقی
قابلیت کنترل تمامی ادوات از طریق ریموت کنترل و ( Apple Android – iOS) و Wi- Fi

ارائه خدمات مشاوره هوشمند سازی ساختمان توسط شرکت فنی و مهندسی سامان .نمونه هایی از تکنولوژی های خانه هوشمندتلویزیون های هوشمند : به اینترنت متصل می‌شوند تا به محتوای اپلیکیشن و برنامه مثل ویدئو و موزیک مورد تقاضا دسترسی پیدا کنند.

سیستم روشنایی هوشمند : علاوه بر قابلیت کنترل از راه دور و برنامه‌پذیری، سیستم روشنایی هوشمند می‌تواند تشخیص دهد که اهالی خانه در اتاق دیگری هستند و نور را به میزان لازم تنظیم کند. به علاوه، لامپ‌های هوشمند توانایی آن را دارند تا خود را متناسب با روشنایی روز تنظیم نمایند.

ترموستات های هوشمند : ترموستات هوشمند به صاحب خانه این امکان را می‌دهد تا از راه دور دمای اتاق را کنترل کند. این دستگاه‌ها رفتارهای صاحب خانه را یاد می‌گیرند. یعنی سرمایی یا گرمایی بودن شما را به خاطر می‌سپارند و به طور خودکار تنظیمات را تغییر می‌دهند تا بیشترین راحتی و کارایی را برای ساکنین فراهم کنند. ترموستات‌های هوشمند همچنین می‌توانند میزان مصرف انرژی را گزارش دهند و به کاربران یادآوری کنند که زمان تعویض فیلترها فرا رسیده است.

قفل های هوشمند: با استفاده از قفل‌های هوشمند و درب بازکن‌های اتوماتیک می‌توان درب را باز یا بسته کرد. علاوه بر این با قفل‌های هوشمند امکان باز و بسته کردن درب از راه دور وجود دارد. به عبارت دیگر می‌توان گفت هنگامی که شما در خانه حضور ندارید می‌توانید از راه دور درب را برای افرادی که پشت در مانده‌اند باز کنید.

این قفل‌ها مجهز به سنسور تشخیص اثر انگشت و کارت RFID، صفحه کلید تاچ جهت باز کردن از طریق پسورد و کلید مکانیکی می‌باشد. بر این اساس شما می‌توانید هر فردی که وارد می‌شود را شناسایی کنید. علاوه بر این می‌توانید به افراد خاصی حق ورود بدهید.
این محصول برای منازل، هتل‌ها، ویلاها، ادارات، دیتا سنترها و … مناسب می‌باشد.

سنسور درب و پنجره هوشمند :با استفاده سنسور درب و پنجره هوشمند می‌توان از باز یا بسته بودن درها و پنجره‌ها اطمینان حاصل کرد.

دوربین های امنیتی هوشمند : ساکنان خانه زمانی که بیرون از خانه هستند، می‌توانند با دوربین‌های امنیتی هوشمند خانه را نظارت کنند. حسگرهای حرکتی می‌توانند ساکنان، میهمانان، حیوانات خانگی و دزد را از هم تشخیص داده و کاربر را از رفتارهای مشکوک باخبر سازند.

خوراک دهنده ی حیوانات : خوراک دهنده‌ی حیوانات خانگی که متصل به اینترنت هستند می‌توانند در مراقبت از آن‌ها به شما کمک کنند.

آبیاری گیاهان و چمن ها : باغچه‌هایی که آبیاری و کوددهی هوشمند دارند همیشه سرسبز هستند. چون قابلیت کنترل و مدیریت آبیاری فضای سبز بر اساس ساعت و برنامه‌ی زمان‌بندی در طول هفته را دارند.

پرده های هوشمند : بدون آنکه از جایتان تکان بخورید، پرده‌ها را کنار بزنید، پنجره‌ها را باز کنید و عشق را به خانه بیاورید. پنجره‌ها هم مانند درب‌های خانه‌های هوشمند، قابلیت کنترل و مدیریت شدن و همچنین اجرای سناریوی مورد نظر را دارند. پرده‌های هوشمند (اعم از افقی یا عمودی) را می‌توان به اندازه‌ی دلخواه (از صفر تا صد) باز کرد یا بست.