شرکت فنی مهندسی سامان

امروز چهارشنبه 29 فروردین 1403
ساعت 23:32
 

 پرده هوشمنداگر در هتل‌های هوشمند پنج ستاره اقامت داشته‌اید، حتماً متوجه شده‌اید که پرده‌ها با یک کنترل یا با ورود شما کنار می‌روند. آیا این هتل‌ها تنها برای افزایش کلاس کاری از این نوع پرده‌ها استفاده می‌کنند؟ یا پرده‌ی هوشمند مزایای دیگری هم دارد که می‌ارزد برایش هزینه کرد؟

پرده ی هوشمند چگونه است؟

پرده‌های هوشمند، پرده‌های عجیب و غریبی نیستند. همان پرده‌ای که اکنون روی پنجره‌ی اتاقتان هست هم می‌تواند هوشمند شود. فقط به جای چوب پرده‌های معمولی، باید ریل‌های مخصوصی را نصب کرد. پس از آن می‌توانید با دستگاه کنترل یا حتی گوشی هوشمندتان پرده‌ها را باز یا بسته کنید و یا به آن برنامه دهید تا در زمان دلخواه شما به‌صورت خودکار باز یا بسته شوند.

پرده ی هوشمند چه خصوصیات و مزایایی دارد؟


مطمئناً اگر خصوصیات و مزایای پرده‌های هوشمند را بدانید علاقه‌ی شما به این قسمت از خانه‌ی هوشمندتان چند برابر خواهد.

● راحتی


دیگر لازم نیست پرده‌ها را به صورت دستی جمع یا باز کنید و دقیقه‌های زیادی را با گیره‌های پرده کلنجار بروید تا مسیر پرده روان شود. تنها با فشار دادن یک دکمه و یا لمس صفحه‌ی گوشی یا تبلت به راحتی شاهد جمع یا باز شدن پرده‌ها باشید. این مزیت در پنجره‌هایی که دسترسی به آن‌ها سخت است، چشمگیرتر می‌شود.

● قابلیت برنامه ریزی و سناریوپذیری


می‌توانید به پرده‌های هوشمند برنامه دهید که در ساعات معینی از روز باز یا جمع شوند. به علاوه، آن‌ها می‌توانند حساس به نور باشند و با طلوع و غروب خورشید کنار بروند یا باز شوند. با این قابلیت دیگر از شر دیرینگ دیرینگ‌های ساعت‌های زنگ‌دار و آلارم گوشی خلاص می‌شوید و لطیف طور با نور آفتاب روزتان را شروع می‌کنید.

● افزایش امنیت خانه


این روزها حتی دزدها هم باهوش‌تر از قبل شده‌اند و لازم است که خانه‌ها را پا به پای آن‌ها هوشمند کرد. با توجه به مزیت قبلی، چنانچه به یک مسافرت طولانی بروید، پرده‌های هوشمند بر اساس سناریو و برنامه‌ای که به آن‌ها داده‌اید در ساعاتی از روز باز و بسته خواهند شد. در این صورت، دیگر به فکر کسی هم خطور نخواهد کرد شما در خانه نیستید.

● هماهنگی با سایر لوازم هوشمند خانه


پرده‌های هوشمند قابلیت آن را دارند تا در هماهنگی با دیگر لوازم هوشمند خانه عمل کنند. اگر یک ماژول ورودی و خروجی چند منظوره در یکی از دستگاه‌های هوشمند وجود داشته باشد، پرده‌ی هوشمند می‌تواند به آن متصل گردد. مثلاً این پرده‌ها به گوشی هوشمند وصل شده و طبق دستورات صادر شده از آن عمل می‌کنند یا می‌توانند به ترموستات هوشمند خانه متصل و در هماهنگی با آن و طبق دمای خانه باز و بسته شوند.

● صرفه جویی در مصرف انرژی


اگر سیستم پرده‌ی هوشمند به یک ترموستات هوشمند در خانه متصل شود، هزینه‌های مصرف انرژی در خانه‌ی شما کاهش چشمگیری خواهد داشت. در چنین شرایطی، پرده‌ها می‌دانند که در گرم‌ترین ساعات روزهای تابستانی بسته شوند ، تا باد کولر از درزهای پنجره‌ها خارج نشود و در روزها و ساعات سرد زمستانی کنار می‌روند ، تا نور خورشید به داخل بتابد و خانه را گرم کند (البته در این سناریو حسگر نوری خود پرده هم نقش مهمی ایفا می‌کند).
بنابراین، هزینه ی مصرف انرژی خانه ی شما کم می شود.